Výzva primátora mesta Sabinov

#Poliklinika Sabinov, n.o. 21.10.2021 (pred 3 mesiacmi )

 

Vážené starostky, Vážení starostovia, Vážený pán primátor

 

Od pondelka 25.10. bude okres Sabinov podľa COVID automatu v čiernej farbe. Pre nás všetkých to znamená ďalšie zatváranie prevádzok našich lokálnych miestnych podnikateľov v gastro priemysle, pohostinstvách, ubytovacích zariadeniach, fitness prevádzkach, atď. Problém bude s organizovaním športových súťaží, hromadných podujatí, bohoslužieb. Svadby, kary, oslavy v prevádzkach budú zakázané.

Čo na to hovoríte?

Ja sa tomu nechcem len tak prizerať a dúfam, že ani vy, preto poďme robiť spoločné aktivity pre zlepšenie tohto stavu, aby sme to zmenili. Tento stav môže trvať 3-4 týždne, ale aj 3-4 mesiace. Urobme všetko preto, aby to bolo čo najkratšie, aby sme predvianočný čas mohli byť maximálne v bordovej farbe.

Čo pre to treba urobiť ?

Rozhodujúcim faktorom je plná zaočkovanosť osôb nad 50 rokov. Okres Sabinov podľa dvoch rôznych zdrojov ( 64,3 % resp. 63,7 %j) je veľmi blízko prelomovej 65 % hranice, ktorá nás posunie do bordovej farby. V okrese Sabinov žije 17 171 osôb vo veku na 50 rokov. Stačí nám zaočkovať možno 200 ľudí v celom okrese vo veku nad 50 rokov a v rámci COVID automatu si polepšíme. Čierna je pre prevádzky likvidačná, v bordovej farbe dokážu ako tak normálne fungovať. Poďme im spoločne pomôcť !!!

Ako to urobiť ?

O tom sa chcem s vami rozprávať zajtra 22.10.2021 o 8,00 vo veľkej zasadačke Mestského úradu v Sabinove.